Osiągnięcia

Osoby tworzące firmę BIŻUTERIA ROJEWSCY biorą udział w ogólnopolskich konkursach złotniczych.

2015

Drugie miejsce Pauliny Rojewskiej w warszawskim konkursie „Złoto i srebro w rzemiośle 2015”
Tematem konkursu była „Dżungla miejska”, a praca nosiła tytuł „Zebra dla pieszych”.
wisior wykonany ze srebra
Wisior wykonany ze srebra Ag 925, pokryty emalią piecową.

2016, marzec

W konkursie „Bursztynowe rzemiosło 2016” wygrywa Paweł Rojewski, starszy w Teamie Rojewskich. Tematem konkursu jest „Biżuteria bursztynowego szlaku”. Praca nosi tytuł „Jajeczko”.

Wisior w kształcie jajeczka wykonany ze srebra o próbie 999, pokryty emalią piecową w dwóch kolorach: niebieskim i zielonym. Pod emalią jest gilosz, ręcznie wykonane zdobienie powierzchni. Zawieszka i zakończenia wykonane ze złota próby 585. W jajeczku oprawionych jest 125 brylantów i 4 rubiny. Drugim elementem wisiorka jest skorupka bursztynowa oprawiona w białe złoto próby 585 z brylantami w liczbie 58 sztuk.


Lipiec

Paulina Rojewska przystępuje do egzaminu czeladniczego i zdaje na piątkę!

Październik

Konkurs „Złoto i srebro w rzemiośle 2016”. Pracą pod tytułem „W pryzmacie” Paweł Rojewski zdobywa drugie miejsce. Do stworzenia tego dzieła użyto najwyższej klasy materiałów, co tylko podkreśla niekonwencjonalny design łączący w sobie nowoczesność z uporządkowanym stylem art deco.Naszyjnik wykonany jest z białego i żółtego złota p. 585 i wysadzany białymi i niebieskimi diamentami. Na uwagę zasługuje wierzchnia warstwa będąca precyzyjnie oszlifowanym cytrynem, który dzięki swojej przezroczystej powierzchni działa jako pryzmat i uwydatnia kunszt wykonania wewnętrznego elementu – zakucia kamieni i grawerunku. Po obu stronach cytrynu znajdują się złote okręgi wysadzane szafirami, zakutymi w stylu micropave. Całość dopełnia łańcuszek z żółtego złota.

Listopad

Zgłoszona do konkursu w Hongkongu praca „Jajeczko”, zakwalifikowała się do pierwszej dwudziestki spośród ponad 400 prac.

2017, marzec

Gdański konkurs „Bursztynowe rzemiosło 2017”. W tym roku Paweł Rojewski zajął pierwsze i drugie miejsce pracami kolejno „Duety” i „Pod koroną”. Tematem konkursu był „Herb Gdańska”.
Praca „Duety”
Dwa pierścienie, na których po złożeniu ich razem widnieje herb Gdańska. Wykonane są ze srebra, złota i bursztynu.

Praca „Pod koroną”
Wisior wykonany ze złota i bursztynu. Indywidualne, zaskakujące spojrzenie na herb Gdańska. Kula zewnętrzna wykonana została z jasnego, ręcznie wyrzeźbionego bursztynu. W środku znajduje się druga kula, wykonana z czystego złota, pokryta emalią. Na jej powierzchni widnieją dwa białe krzyże na czerwonym tle. Zwieńczeniem całości jest złota korona, ozdobiona brylantami. Całość wykonana jest ręcznie, przy użyciu tradycyjnych technik złotniczych.


Prace „Duety” i „Pod koroną” można na żywo oglądać w Muzeum Bursztynu w Gdańsku, do 15 października 2017 roku. Zapraszamy!

Oczywiście Paweł i Paulina Rojewscy zamierzają brać udział w kolejnych konkursach, o których wynikach będziemy informować.